A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Aldo Simoni

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Aldo Simoni është një këngëtar i njohur. Ai është një kitarist nga Shkodra. Diku e kemi dëgjuar këtë mbiemër? Po, ashtu është! Aldo është vëllai i Jozefina Simonit, një nga finalistet e The Voice of Albania 2. Në vitin 2014, Aldo Simoni merr pjesë në The Voice Of Albania 4. Në Maj 2014, Aldo Simoni merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Permbi Pyll Duel Nji Yll". Më datë 7 Dhjetor 2015, Aldo Simoni & Jozefina Simoni publikojnë videoklipin "Hapa Dollapa". Në Shtator 2016, Rolan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Vëllai i

Jozefina Simonit

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Leno

Indrit Lelo

Bledi Polena

Alban Arifi

Denis Kraja

Egert Pano

Jonald Haxhia

Maringlen Linadi

Vukman

Gentjan Dema


Tags: Aldo Simoni

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019