Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksander Çulaj

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Aleksander Çulaj është një shkrimtar i njohur. Shkollën fillore dhe gjimnazin i mbaroi në vendlindje. Më pas, Çulaj kreu Akademinë Ushtarake "Skenderbej", në Tiranë. Gjatë viteve 2010-2015 ndoqi studimet e larta për Literaturë, në "Università del Salento"(Dr),në Itali. Më vonë, 2015-2017, ndoqi studimet post-master(PhD),në "Erasmus University of Rotterdam". Në fushën letrare, autori ka publikuar vëllimet poetike "Dhimbje Dashurie" (Snaj 2010), dhe "Shtrëngata" (Toena 2018), në gjuhën shqip...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Zef Mulaj

Skender Lazaj

Miltiadh Davidhi

Edmond Shallvari

Vasil Tabaku

Hiqmet Meçaj

Pjetër Budi

Jorgo Bllaci

Martin Camaj

Vladimir Myrtezai

Tags: Aleksander Çulaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet