Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Anija Plake Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  20

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar nje dit'
Anija plag e lodhur detesh
Anija plag e shpirtit tim

Me force e futen hijen time
E lane ne breg me syte pa jete
Me shpresen e kripur nga dallget
Me shpresen e madhe det

Dhe nese dikush do pyes :
"Ma keni pare hijen diku? "
Ne port te lodhur te pakrehur
Hijen qe iku nga une.

Dikur nga deti i lodhur
Te toka e premtuar nje dit'
Anija plag e lodhur detesh
Anija plag e shpirtit tim

Me force e futen hijen time
E lane ne breg me syte pa jet'
Me shpresen e kripur nga dallget
Me shpresen e madhe det.

Dhe nese dikush do pyes :
"Ma keni pare hijen diku? "
Ne port te lodhur te pakrehur
Hijen qe iku nga une.

Mesove, mesove ti
Psheretimen
Nga molet ku era ngrin
Shkarkoje, shkarkoje prane
Qe te mos mbytesh
Edhe une te shuaj urine.

Dhe nese dikush do pyes :
"Ma keni pare hijen diku? "
Ne port te lodhur te pakrehur
Hijen qe iku nga une.

Mesove, mesove ti
Psheretimen
Nga molet ku era ngrin
Shkarkoje, shkarkoje prane
Qe te mos mbytesh
Edhe une te shuaj urine.

Ref : (2 here )
Ej te lutem
Mos u zemero
Ëndrren time ma shpeto
Mos e ler te kete uri
Ënderr mos u mbyll
Nga dhimbja ti


Ky tekst u dërgua nga Enio Kovaci

Aleksandër Gjoka - Anija Plake
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Anija Plake".
3. Video është e këngës "Anija Plake", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0