Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj - Pesha E Fatit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Muzika:

Osman Mula

Teksti:

Alqi Boshnjaku

Pjesëmarrëse në

Festivali i 31-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Viktor Tahiraj

Më Shumë Nga

Manjola Nallbani

01/12/1992

1992-11-30T23:00:00+00:00O shpirti im
Mos bjer ne deshperim
S ‘u mbyten endrrat tona
Ne detin e trazuar
Ne ket’ mjerim pa fund

Mos me kerko
Le te ikim larg
Te bejme pakez drite
Ne kete erresire te gjate

O nene jam larg
Per ty me djeg nje mall
I varfer jam ndonese para une kam
Por s’jam prane teje

E ndjej se gjumi me eshte vrare
Ne endrra shoh une syte e tu
Dhe ndjej une dhimbje

Fli o shpirti I mamit
E di pse sonte qan
Ke lodra, cokollata
Por babin se ke prane

Mbylli syckat zemer
Kujto ti syte e tij
Ne enderr puthe
Ne mengjes te vij ai

Ej ti qe mban trishtim
Jo, jo mos prit lufto
Bej drite si nje Naim
Dhe jeto

Per here te pare
Pane drite syte tane
Ku cdo gure I rrugices sime
Dhimbje mban

Per here te pare
Pane drite syte tane
Ku dashuria
Ka te bukurat fjale…


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet