Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Shqiperi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ditet qe ti pret, dhe une i pres
Pse vuaj, nuk shterron
Do te kthehem, si dallandyshet nje mengjes
Toka ime, te adhuroj

Netet qe ti urren, une do ti djeg
Pse hesht, une nuk harroj,
Drejt teje, zemra gjithmon' gjen nje shteg
Shqiperi te adhuroj.
Drejt teje, zemra gjithmon' gjen nje shteg
Shqiperi te adhuroj.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Vitet qe ti mplak dhe une i mplak,
Une hesht ti gjemon
Drejt teje zemra gjithmon e merr nje vrap
Toka ime me rinon.

Ditet qe ti bredh, dhe une i bredh,
Ti hesht, un' gjemoj
Do te kthehem, me dallandyshet nje mengjes,
Atdheu im, te adhuroj

Drejt teje, zemra gjithmon’ gjen nje shteg
Shqiperi te adhuroj.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.

Burim qe s'ka te sosur je, Shqiperi
Ti je det e ti je krua
Kalterimet e rilindjes aguan
Ti gurgullo se te dua.


Aleksandër Gjoka - Shqiperi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperi".
3. Video është e këngës "Shqiperi", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0