Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Me Sokolin (Sokol Olldashit) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  19

(Sokolit nga miqtë dhe shokët e tij në 1 vjetorin e ndarjes tragjike nga jeta)

Nata të mori n'errësirën e saj
Kitarra jote po shkrehet në vaj
Ti ike lart, në qiell fluturove
Endrrën ndërpreve, vallë si guxove

REF 2x:
Por ti nuk do trishtimi t'na ndajë
Kënga nuk ndalet, ligjësi e saj
E që nga lart, pas syzeve sheh
Dhe ty të pelqen, dot jo s’e fsheh

Kohen le pas, s’të kapi dot
Ti rendje si i çmendur, rendje si pilot
Në mes le cigaren, askush s’e ndez më
Pas le buzeqëshjen, një dhimbje pa zë

REF 2x:
Por ti nuk do trishtimi t'na ndajë
Kënga nuk ndalet, ligjësi e saj
E që nga lart, pas syzeve sheh
Dhe ty të pelqen, dot jo s’e fsheh


Aleksandër Gjoka - Me Sokolin (Sokol Olldashit)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Sokolin (Sokol Olldashit)".
3. Video është e këngës "Me Sokolin (Sokol Olldashit)", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0