Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Alex Ubago

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.4 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Alejandro Martínez De Ubago Rodríguez
 • Vendlindja:
 • Vitoria-Gasteiz 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Spanjë 
 • Mosha:
 • 39 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Alex Ubago është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Álex Ubago (born Alejandro Martínez de Ubago Rodríguez) is a Spanish singer-songwriter. He is especially known for his heartfelt voice and his ballads. He was able to record his debut album "Que Pides Tu" when manager Iñigo Argomaniz that used to go to Alex's cousin's bar heard a demo that Alex made for his girlfriend, his first cd contain songs from this first demo, the songs are "Sabes" and "Hay Que Ver". Alex started to tour national radios wi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

David Bustamante

Alex Clare

Justin Timberlake

Arash

Luis Fonsi

Michel Teló

Adam Lambert

Tiziano Ferro

Guy Sebastian

Passenger

Tags: Alex Ubago


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet