Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Vuelves A Pensar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vuelves A Pensar".
3. Video është e këngës "Vuelves A Pensar", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Vuelves A Pensar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00llega a tiempo una de esas caricias,
que demuestran que uno no esta solo,
tranquilizan el espi­ritu y animan,
ven, recuestate y olvidate de todo,
pero hace frio, tienes miedo,
vuelves al pasado, por un momento,
hoy la lluvia moja un poco mas que ayer,
y eso lo tienes que aprender a ver,

CHORUS:

hoy vuelves a pensar, cosas que ayer te daban igual,
te has dado cuenta que la vida, ya no resulta tan agradecida
hoy que puedes mirar, el saludo oscureciendo el dia
y hoy, hoy vuelves a pensar, cosas que ayer, ayer, te daban igual,
te ha dado cuenta que la vida, ya no resulta tan agradecida,
hoy ya puedes mirar, el saludo oscureciendo el dia
esa luz oscureciendo el dia

tu experiencia te ha ido ensenando, a desconfiar de todo el mundo,
hoy mi vida yo te extiendo mi mano
cogela no dudes y escapemos juntos
vuela alto, grita fuerte, hazte grande, corre y salta
vive desafiando a la suerte
que la vida dura poco y hay que aprovecharla

hoy vuelves a pensar, cosas que ayer te daban igual,
te has dado cuenta que la vida,
ya no resulta tan agradecida
hoy que puedes mirar,
el saludo oscureciendo el dia,
y hoy, hoy vuelves a pensar, cosas que ayer, ayer te daban igual,
te has dado cuenta de que la vida ya no resulta tan agradecida
hoy ya puedes mirar el saludo oscureciendo el dia,
el saludo oscureciendo el dia.
y hoy vuelves a pensar cosas que ayer, ayer te daban igual,
te has dado cuenta de que la vida ya no resulta tan agradecida,
hoy ya puedes mirar el saludo oscureciendo el dia,
esa luz oscureciendo el dia.


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet