Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Ahora Que No Estas

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ahora Que No Estas".
3. Video është e këngës "Ahora Que No Estas", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Ahora Que No Estas  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Ahora que no estas, los arboles del parque
juraron no crecer hasta que vuelvas
porque ahora que no estas, no pueden escaparse
contigo a esos lugares donde suenan

Pero al llegar la noche todo cambia
escucho esas voces, son amenazas
que pasa ahora, no entiendo nada
he visto sombras, que me alcanzaban

[Coro]
Ahora que no estas, que no te puedo ver
las luces del puerto se han apagado
ya no hay canciones, tampoco hay versos
no me preguntes que esta pasando
Ahora que no estas, que no te puedo ver
la isla y los montes se han juntado
ya no hay mareas, tan solo espero
no me preguntes que esta pasando

Ahora que no estas
ahora que no estas ...

Ahora que no estas ya no existe el silencio
y oscuros desiertos son las calles
que ahora no estas no pueden escucharte
quizas a lo lejos casi puedo tocarte

Pero al llegar la noche todo cambia
escucho esas voces, son amenazas
que pasa ahora, no entiendo nada
he visto sombras, que me alcanzaban

[Coro]

Ahora que no estas
ahora que no estas ...


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet