Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alex Ubago - Despertar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Despertar".
3. Video është e këngës "Despertar", por nuk këndohet nga Alex Ubago.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alex Ubago - Despertar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Hablame de algo mas, todavi­a no me quiero marchar,
quiero saber de ti esas cosas que nadie sabe,
quiero llegar mas alla.

Es que tengo una duda, veras, y no se si lo podri­a explicar;
Es como ver un gran abismo ante mis ojos,
Y no se si lo quiero saltar...

Vivo tantos momentos que detendri­a el tiempo,
y otros , en cambio, me hacen sentir, tanto miedo...
Dime: ¿que puedo hacer?... Dime: ¿que puedo hacer?

Gira tu mundo y no sabes si estas despierta
quieres llegar adentro y no encuentras la puerta,
vuelves a preguntar, y no hay una respuesta
para comprender cada realidad, para ver la luz, para despertar...

Tengo algo dentro de mi­, tantas cosas aun que vivir...
Y tapo mis ojos con mis manos cada di­a para no ver el mundo sufrir...

Vivo tantos momentos en que detendri­a el tiempo ,
y otros, en cambio, me hacen sentir tanto, tanto miedo...
Dime: ¿que puedo hacer?... Dime: ¿que puedo hacer?

Gira tu mundo y no sabes si estas despierta
quieres llegar adentro y no encuentras la puerta,
vuelves a preguntar, y no hay una respuesta
para comprender cada realidad, para ver la luz, para despertar...

Gira tu mundo y no sabes si estas despierta
quieres llegar adentro y no encuentras la puerta,
vuelves a preguntar, y no hay una respuesta
para comprender cada realidad, para ver la luz, para despertar...


Më Shumë Këngë Nga Alex Ubago:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet