Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Alfred Capaliku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Alfred Capaliku është një autor këngësh i njohur. Shkodra është qyteti i muzikës dhe i poezisë, po dhe i shtegtimit të njeriut herë nga njëra te tjetra ose te të dyja bashkë. Poetët e Shkodrës janë dhe zbuluesit e muzikës së brendshme që kumbon si shiu i saj me vezullime yllësish deri sa arrijmë te argjendimi prej ditë e te këmbanat e arta. "Shkodra, dashnorja e shekujve" - psherëtin Migjeni, djaloshi bodlerian, kurse Fishta gjëmon si ortekë nëpër dimra. Mjeda gdhend mermerin e panteonit qiello...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Besnik Zikolli

Dritan Shtylla

Festim Gici

Rifat Maxhuni

Ejup Shabani

Kushtrim Hajrullahu

Xhulio Milloshi

Stivart Cela

Apollo

Spartak Tili

Tags: Alfred Capaliku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet