A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alfred Meço

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Lushnje 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Alfred Meço është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Alfred Meço kreu shkollen 8-vjecare ne nje Province te rrethit te Lushnjes (ku merrte pjese ne te gjithe aktivitetet artistike te shkolles si kengetar). Ne vitin 1989 regjistrohet ne shkollen e mesme ushtarake 'Skenderbej' ne Tirane, ku kreu 2 vite. Ne vitin 1991 per arsye te nderrimit te sistemeve kjo shkolle u mbyll. Per shkak te rrethanave ekonomike qe po kalonte Shqiperia, si dhe i nxitur nga vala e emigracionit, ne vitin 1993 vendos te emigr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Hajde Se Flasim (2007)

Mos Ik (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Eja
Si Te Njoh
Dasma Jone


Artistë Të Ngjashëm:

Selim Paja

Altin Sulku

Skifter Etemi

Edmond Nikolla

Gjergj Hila

Evans Rama

Artan Kola

Andi Shkoza

Devis Xherahu

Altin Basho


Tags: Alfred Meço, Alfred Mece, Alfred Meqo, Alfred Meco

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019