Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alfred Meço - Mos Ik  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Mos Ik"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00Mos ik te thashe
Jeta jone nuk eshte nje shetitje e bukur
Jeta jone nuk eshte veç me nje dite te lumtur
Mos ik te thashe

Por ti shkove, te genjeu pasuria
I ke lene tani ne lote ti syt e mi
Mos ik te thashe

(refren)
Ti shkove larg
Dhe veç me endrren tende mbeta une
Une ty te desha shume
Me le ne nete pa gjume

Ti shkove larg
Dhe shpirti im veç dhimbje per ty ka
Me le si zog pa krahe
Kur zemra me s'te ka

Mos ik te thashe
Do pendohesh kur te degjosh engen time
Do te mungoje atje larg kjo zemra ime
Mos ik te thashe

Por ti shkove, te genjeu pasuria
I ke lene tani ne lote ti syt e mi
Mos ik te thashe

(Refreni 2 here)


Më Shumë Këngë Nga Alfred Meço:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet