Më mbaj mend (për 1 muaj)

Algert Sala

Algert Sala
  • Vendlindja:
  • Tepelenë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: pop

Algert Sala është këngëtar. Në vitin 2012, Algert Sala merr pjesë në The Voice Of Albania 2.

Në vitin 2012, Algert Sala merr pjesë në X Factor Albania 1.

Në Shtator 2016, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Buze".

Në Tetor 2017, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Je Penduar".

Në Tetor 2018, Algert Sala merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Vigan".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0