A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - Ahmet Delia


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/10/2013

2013-10-22T13:46:10

Më Shumë Nga

Halil BytyqiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ahmet Delia" kënduar nga Ali Krasniqi & Halil Bytyqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ali Krasniqi & Halil Bytyqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xeni Dhe Sinani - Ahmet Delia

Eeee
Haj medet oh qka koka kan
na i ra hasmi per tana anet

N'tana ant edhe haj o medet
tana armet po naj hjek ee

Tana armet e po naj hjek
po ja jepka rajes vet ee

Ja jep rajes e i plaqin'o syt
per shqiptar gazepi pat kris ee

O jan dal o ni rrem o qetnik
ja kan msy me dal n'Drenic ee

O n'Prekaz o kokan hi
i hallakasin ne disa shpi ee

I hallakasin ne disa shpi
te Halili kokan hi ee

Te Halili o jan ra qetnikat
po bertasin'e robt e fmija

Po bertasin robt e fmija
o i nin trimi o Ahmet Delia

Del Ahmeti ai ne divan'hane
thrret Murselin o djal qu bane

O Mursel o bjernaj sakicat
te Halili jon ra qetnikat

O bablok o dert mos ki
coll o mos deksha per ket kojshi ee

Coll o mos deksha per ket kojshi
tyben vdes jo per robt e mi ee

Me sakica dolen n'sokak
jan zatet o n'Ramen Plak ee

I thot Ahmeti o Mixha Ram
a e ke besen qysh ma ke dhan ee

O kem'o pa than me na ra qetnikat
do t'luftojna me sakica

Nal Ahmet o Rama poj thet
sjam pishman kunra shkaut me vdek ee

Nalu vlla e mos u ngut
sa ta marr sakicen te drut ee

Hec Ahmeti ai hapa hapa
Rama, Imeri po i shkojn'o per mrapa

O Ahmeti ai i ka fol do fjal
thrret Murseli Mixhen Ram ee

O zinja dyrt mos i lshoni me dal
vetun mrena n'aborr do t'shkoj ee

O Ahmeti o n'kapgjik o hi
e u zatetka ni betgji ee

E zatetka ni betgji
stoj Ahmet ku po don me hi ee

Ooo qka o stoja po'i thet ta di
jam shqiptar serbishten se di ee

O jam shqiptar serbishten se di
n'aborr t'shqiptarve kush t'tha me hi ee

Kush t'ka than n'oborre me hi
mej tranue se rob e fmi ee

Mej tranue se rob e fmi
m'syu sakice o i ra mi sy ee

O me sakic o i ra ne ball
tana trut o ja derdhi n'shkall ee

Ai Murseli djal kreshnik ee
rrok me ta o fyt e m'fyt ee

Rrok me ta o fyt e m'fyt
O'i manzerr ja ka grabit ee

O'i manzerr me shum'o fyshek
saher qet gjith ka njo pe vret ee

O i ka vra nja 7 a 8
oh Ahmetin pushka pe merr ee

E thrret birin ore Mursel
qinro djal e bon gajret ee

O qinro djal edhe bon o gajret
m'ka marr pushka n'ven te keq ee

O bablok o mos ki dert
Bab per ty sot i vrava 8 ee

O per ty i vrava 8
prej 11ve njo m'ka met ee

O prej 11 pshtoj Jovani
ai poj vika rrethit t'gardhit

Ai poj vika rrethit t'gardhit
sa fort pe njek ai Ram Islami

Ram Islami sa fort pe njek
o Ahmeti hala po flet ee

o le Ram o mos e myt krejt
leje gjall qenin per gazep ee

T'u kallxon o krajlive serb
le ta din shiqptart kem rahmet ee

O Prekazi e man mledhi ee
qka do t'bahet me ket kojshi ee

O me shqiptar* su kan mahi
sja'u pa sherrin as nji shpi ee

As nji shpi o as shpia e vet ee
Ahmet Delia po ndrrojka jet ee

E i past pas shpirti rahmet ee
ooo ka luftue per kojshit e vet ee.

Gazmend Rama (Gazi) - Ahmet Delia

Eeee Hajmedet oh qka koka kaaan
na ra hasmi per tona anteeeeee
n'tona ant edhe Hajmedeeet
tona armet ponaj hekeeeeee
tona armet ponaj heek,po jav ep
karajes veteee,jav ep krajes ej plaqin syt,per shqiptar gazepi pat kriseee,oj jan dalen o do qetnik ja kan msy me dal n'Dreniceee
o n'Prekazoo kokan hie, i hallakasin disa shpiiee,i hallakasin disa shpie te Halilii kokan hieee,te Halili ooo jan ra komitaa po bertasin ropt e thmijaa
po bertasiin ropt e thmija oj nin trimi oh Ahmet Deliaaa,del Ahmet ai ne devan'hane thrret Murselin oooo djal qu baneee...o Mursel o Bjernaj sakicat te Halilii jon ra komitaaaa
o Babloko dert mos kii sot mos deksha per ket kojshiee,sot mos deksha per ket kojshii tyben des Jo per ropt e mieee,rrok sakicat e dalen sokak jan zatetoo ne Ramen Plak
i thot Ahmetii o Mixha Raaaaaaaam
a eki Besen qysh ma ke dhaneeee
o kemo pas than me na ra komita dot luftojna me Sakicaaa, nal Ahmet o Rama poj thet sjom Pishman Kunra shkaut me vdekeeee,nalu vlla e mos u gut sa ta marr sakicen te drut
Hec Ahmeti Hapa hapa,Rama ymeri po i shkojn per mbrapa,o Ahmeti i ka fol do Fjal thrret murseli mixhen ram
oo zinja dyrtt mos i lshoni me dal meto ne mrena noborr dot shkojee
oo ahmeti n'kapgjik o hii u zatetka ni Betgji,o zatetka ni betgji Stoj Ahmet ku po don me Hiii
ooo qka esht Stoja thet ta diiiie
Jom shqiptar serrbishten sediiiie
ooh jom shqiptar serrbishten sedii n'oboor t'shqiptarve kush t'tha me hii
kush tka than naborre me hiii mej tranue oo rob e thmieee
mej tranue oo rob e thmii qyk sakicooo i ra mi syeee
oo me sakicee ra ne Ball tona trut oo ja derdhen shkalle, ai Murseli djal Kroshnikee rrok me too ooo Fytem fytee, rrok me too ooofytem o fyt oj Mamzerr ja kaaa Grabiteeee
oj mamzerr me shum fysheeek saher qet o ka njo pe vretee
oj ka vra nja 7 a 8 oh Ahmetin pushka pe merreee, e thrret birin oore Mursel qinro djal eeee bo gajretee,o qinro djal e boo gajret
mka marr pushka n'ven te keqee
oo bablokoo mos ki dert veq per ty sot i vrava 8,veq per ty i vrava 8 prej 12 njo mka metee
oh prej 12 pshtoj jovani ai po vika rrethit Gardhit,ai po vika rrethit Gradhit sa fort pe njeke Ram islami
Ram islami sa fort pe njeeeeeeek
o Ahmeti hala po fleteee
oooo le Ram e mose myt kreeeeeejt
le gjall e per gazepe,tju kallxon o Krrajlive serrb,leta din shyqptart kem rahmete,oo Prekazi e bon Mledhie
qka dot bahet me ket kojshie,o me shqiptar su kan mahii sjav pa sherrin as nje shpiee,as nje shpiii as njeri vete,Ahmet Delia po ndrrojka Jete
eh pas pas shpirti Rahmeteee
oooo ka luftue per Kojshit e vetee.

Bijt E Sefes - Ahmet Delia

Eeee Hajmedet oh qka koka kaaan
na ra hasmi per tona anteeeeee
n'tona ant edhe Hajmedeeet
tona armet ponaj hekeeeeee
tona armet ponaj heek,po jav ep
karajes veteee,jav ep krajes ej plaqin syt,per shqiptar gazepi pat kriseee,oj jan dalen o do qetnik ja kan msy me dal n'Dreniceee
o n'Prekazoo kokan hie, i hallakasin disa shpiiee,i hallakasin disa shpie te Halilii kokan hieee,te Halili ooo jan ra komitaa po bertasin ropt e thmijaa
po bertasiin ropt e thmija oj nin trimi oh Ahmet Deliaaa,del Ahmet ai ne devan'hane thrret Murselin oooo djal qu baneee...o Mursel o Bjernaj sakicat te Halilii jon ra komitaaaa
o Babloko dert mos kii sot mos deksha per ket kojshiee,sot mos deksha per ket kojshii tyben des Jo per ropt e mieee,rrok sakicat e dalen sokak jan zatetoo ne Ramen Plak
i thot Ahmetii o Mixha Raaaaaaaam
a eki Besen qysh ma ke dhaneeee
o kemo pas than me na ra komita dot luftojna me Sakicaaa, nal Ahmet o Rama poj thet sjom Pishman Kunra shkaut me vdekeeee,nalu vlla e mos u gut sa ta marr sakicen te drut
Hec Ahmeti Hapa hapa,Rama ymeri po i shkojn per mbrapa,o Ahmeti i ka fol do Fjal thrret murseli mixhen ram
oo zinja dyrtt mos i lshoni me dal meto ne mrena noborr dot shkojee
oo ahmeti n'kapgjik o hii u zatetka ni Betgji,o zatetka ni betgji Stoj Ahmet ku po don me Hiii
ooo qka esht Stoja thet ta diiiie
Jom shqiptar serrbishten sediiiie
ooh jom shqiptar serrbishten sedii n'oboor t'shqiptarve kush t'tha me hii
kush tka than naborre me hiii mej tranue oo rob e thmieee
mej tranue oo rob e thmii qyk sakicooo i ra mi syeee
oo me sakicee ra ne Ball tona trut oo ja derdhen shkalle, ai Murseli djal Kroshnikee rrok me too ooo Fytem fytee, rrok me too ooofytem o fyt oj Mamzerr ja kaaa Grabiteeee
oj mamzerr me shum fysheeek saher qet o ka njo pe vretee
oj ka vra nja 7 a 8 oh Ahmetin pushka pe merreee, e thrret birin oore Mursel qinro djal eeee bo gajretee,o qinro djal e boo gajret
mka marr pushka n'ven te keqee
oo bablokoo mos ki dert veq per ty sot i vrava 8,veq per ty i vrava 8 prej 12 njo mka metee
oh prej 12 pshtoj jovani ai po vika rrethit Gardhit,ai po vika rrethit Gradhit sa fort pe njeke Ram islami
Ram islami sa fort pe njeeeeeeek
o Ahmeti hala po fleteee
oooo le Ram e mose myt kreeeeeejt
le gjall e per gazepe,tju kallxon o Krrajlive serrb,leta din shyqptart kem rahmete,oo Prekazi e bon Mledhie
qka dot bahet me ket kojshie,o me shqiptar su kan mahii sjav pa sherrin as nje shpiee,as nje shpiii as njeri vete,Ahmet Delia po ndrrojka Jete
eh pas pas shpirti Rahmeteee
oooo ka luftue per Kojshit e vetee.
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018