A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ali Krasniqi & Muhamet Bashota - Azem Bejta


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/04/2013

2013-04-11T17:58:13

Më Shumë Nga

Muhamet BashotaKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Azem Bejta" kënduar nga Ali Krasniqi & Muhamet Bashota.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ali Krasniqi & Muhamet Bashota i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Ibish Broja. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O Azem Bejta Azem Galica
Lum per trima qe ka pase Drenica

Lum per trima qe ka pase Drenica
Lum per ty qe t'ka pa o Berisha

O dragua o zemer çeliku
Trite prej teje ka pase armiku

E lum te tane shokeve te tu e
Por s'ka populli o me t'harru e

O ne dhjete tela pesembedhjet e
Qeshtu shok u kane e vertete

Qeshtu shoke o ka kane Zahiri
Bajram Curri trim dai e

Bajram Curri o trim dai e
E pat ba o lidhjen me ty e

E pat ba o lidhjen me ty e
Me liftue o per liri e

Kundra mbretit o dhe krajlise
Kundra sulmit padrejtesise

Kundra sulmit padrejtesise
E jo kundra papunesise

Azem Bejta o tirm dai
Besa te rrin o deka ty e

Besa rrin o deka ty e
Gjithe liftove per liri e

E pat çite Kosova trim
A te bana edhe na shqip
Nji amanetMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018