Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - N'qifteli Kur Knohet Kenga Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Eeee ej N'qifteli kur knohet kanga
Shpesh here knohen fjalt e rana
Ka dikujt nashta s'ja kana
Por me knu duhet pa qare
Doken t'kqija e dalin t'mara
Si per shembull per me marr
O kto vlla vrasje naper shqiptar

Eeee ej Per 1 pike uj futen ngatrresa
Derdhet gjaku neper breza
Pse ma bane vin per bahqe
rrihen myten mesin gjaqe
Pse o i mjer po su menove
Votren tane e varfnove
O i vlla tanin e mangove
Ke vra vllaun e ke vra veten
Shkove n'burg e hupe jeten
N'ta mrrift ymri per me t'lshu
O me ardh n'shpi te robt e tu
S'kan me dite aspak me u gzu
O t'jet toka pa punu
E thirr mikun me t'nihmu
Aj t'nihmon o ni jave e dy
Ma nuk don aj o ma me t'pa me sy

Eeeee ej po kjo pune paska ilaq
Duhet pas zemren e paq
Me dite vllaun more qe e ki vlla
Per kurgjo more mos me u vra
Ta lam gardhin e ta lam megjen
O tmarrim tmiren ta lajm tkeqen
O ta marrum t'ren ra hupim t vjetre
O sepse koha pe ban t'veten
Koha asht e brezit t'ri
O i kan qel ka dy pare sy
Dy pare sy ja bani shkolla
Zemer but edhe ment e holla

Eeeee ej e jo sikur disa pleq
Flasin tmadhe e flasin keq
Disa pleq e musliman
Ka 1000 be ne dite i bajn
Thot jam turk e din e iman
Harron fis e harron komb
Harron fisin e harron kombin
Vlla e fis e njeh sulltanin
Njani qit e tjetri prit
Ja pret tjetri n at dakik
Po thot unë jam katolik
Zemer prisht e fanatik
O ja nis me ba be
Pasha krisht e pasha fe
I madh e i vogel qka jem tjer
Nane e babe o romen e kem

Eeee ej po s'menohem njani as tjetri
Per kto grindje nermjet veti
Naj kan lan papa dhe mreti
Mbreti shpat papa me pare
Njani ar tjetri dollar
Soll me zhduk kombin shqiptar
E na ndan kombin n'dy fe
Soll me u gri edhe me u pre
Mos me nejt shqiptart mi dhe

Eeee ej tash shqiptart ta ngritin zanin
Se kurgjo se kem asnjanin
Jo as romen as stambollin
Vlla e fis na e kem kombin
Nane Teuten bab Agronin
Jem t'ni gjaku jem t'ni fisi
Eeee ej jem si degt more paj qe jan t'ni lisi o heeej


Ky tekst u dërgua nga Veprim Krasniqi

Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - N'qifteli Kur Knohet Kenga
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'qifteli Kur Knohet Kenga".
3. Video është e këngës "N'qifteli Kur Knohet Kenga", por nuk këndohet nga Ali Krasniqi & Halil Bytyqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ali Krasniqi:


Komente 0