A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ali Krasniqi & Muhamet Bashota - Zuna N'kajk


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/04/2013

2013-04-23T22:51:45

See Also

Muhamet BashotaIt's a long time that we try finding the lyrics to "Zuna N'kajk" sung by Ali Krasniqi & Muhamet Bashota.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ali Krasniqi & Muhamet Bashota attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Hashim Shala & Tahir Drenica. We wish that's the lyrics you are looking for:

Zun a kajk e rash ne det
Me ni shqiptar jam zatet
Shyqyr bana per selamet
Qetsh jaranin te gzunen vet

Moj kalajka kalaja e shkrete
Mu rrnofsh rrash me det
Mu rrenofsh prej temelit
M’ndave shpirtin prej dylberit

Ku i kam shokzit le te m’kajne mue
More le te m’kajne me lot si lumi
Iken shokzit me kan lanen vetem
O me ken lanen vetem bjeshke t’uzdrumit

Bjeshke t’uzdrumit e kur jam dale
Mu fillu ni fiqir o zi
jam met me ni terr te zi
Fort po presim prej dylberit

Prej bagdatit e ne makaz
Qadrat ngrehen bajrak bajrak
Fermanat po vijn prej bagdatit
Jalla shok qysh do te gjinet qarja a i gjinet qarjamore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019