A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ali Krasniqi & Salih Krasniqi - Moj E Mira Te Pojata


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/01/2014

2014-01-25T12:32:54

Më Shumë Nga

Salih Bajrami-KrasniqiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj E Mira Te Pojata" kënduar nga Ali Krasniqi & Salih Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ali Krasniqi & Salih Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Iliret & Mihrije Braha - Moj E Mira Te Pojata

Shemi o moj e mira te pojata hije te paskan flokt e gjata flokt e gjata hije te paskan shkurtoj pak o tu preft nafaka,syry yt vasho si filgjan vetlla te holla hi gajtan,shtati yt vasho si selvi goja jote vasho si kuti Mihria shumë o djal jam ba merak zemra do me më plas ne bark,smut jom kan o qe sa jav nuk je ardh me më pa.Tishe ardh o dej te ara ish qu dala e te kish dal para.Nuk je ardh me um pa mu prandaj nuk te du. Shemi eeeeeeeeee a sma fal vash

Alma Bektashi & Gent Bushpepa - Moj E Mira Te Pojata

Moj e mira moj te pojata hije te paskan o flokt e gjata
Hije te paskan o flokt e gjata shkurtoj pak e tu preft nafaka
Syri yt vasho si filxhani vetllat t'holla eh sikur gajtani
Shtati yt vasho si selviee goja jote oo si kutie Uh dala t'plast

Shum o djal jam bo merak zemra don mem plas në bark
Smut jam kanë o qe sa javë nuk je ardh mem pa
Te kishe ardh o dej te arra ish qu dada t'kishdal parra
Po sje ardh o mem pa mu prandaj mo stë du

A sma falë vash syrin e zi ee,ta run baca si synin e tij ee
A sma falë falë vash goje ni here ta shijoj vetëm ty arblere

Uh dja i dades
Dalngadal krenar u ndam shejë në faqe mos mem lan,
Shej në faqe mos mem lan nana më qorton
Dalim në bashqe me shetit trëndafilat me i ujit
Du mem than vetëm një fjalë se të dua djal

Mak - Moj E Mira Te Pojata

Moj e mira o, te pojata, hije te paskan flokt e gjata
Hije t'paskan o, flokt e gjata, shkurtoj pak e tu preft nafaka
Syri yt vasho si filxhani, vetllat t'holla eh sikur gajtani
Shtati yt vasho si selvie, goja jote o si kutie
(Uh dala t'plastë)

Shumë o djal jam bo merakë zëmra don me m'plasë në bark
Smut jam kanë o qe sa javë nuk je ardhë me m'pa
Te kishe ardhë o dej te arra ish qu dada t'kish dal para
Po s'je ardhë o me m'pa mu prandaj mo s'të du

A s'ma falë vash syrin e zi e, ta run baca si synin e tij e
A s'ma falë vash gojën ni herë e, ta shijoj vetëm ty arblere

Uh djal i dadës
Djalë kam ra në krahror tan, shejë në faqe mos me m'lanë,
Shejë në faqe mos me m'lanë, nana më qorton
Dalim në bashqe me shetit, trëndofilet me i ujit
Du me m'than vetëm një fjalë, se të dua djalë
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018