Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi, Muhamet Bashota & Halil Bytyqi - Kobura E Ramadanit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Pret Sulltani haber prej telit
Maxhar Pashen e Prizrenit
shpejt haberi i shkoj Sulltanit
prej kobures Ramadanit hej t'Ramadanit

S' do t'ja lshojm na krajlve trojet
na mallkojn fmija dhe vorret
zakon t'part na kan lan
bes t'pa besit mos me i nxan

Kullat tona la me gjak
nai ka kall martina flak
oj Kosov lulkuqe rrall
nji dit prush e nji dit flak

oj Kosov me shum derte
vaj per pushk e kryp per vehte
djemt e tu s'din çka asht tuta
qysh pret shpata qysh vret pushka.


Ky tekst u dërgua nga Bajram Morina Malësi e Vogël - Rahovec

Ali Krasniqi, Muhamet Bashota & Halil Bytyqi - Kobura E Ramadanit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kobura E Ramadanit".
3. Video është e këngës "Kobura E Ramadanit", por nuk këndohet nga Ali Krasniqi, Muhamet Bashota & Halil Bytyqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ali Krasniqi:


Komente 0