Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - Ushtria Clirimtare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  10

U bë qielli si vullkan toka gjakun nuk e mban

unë e shikoj në tym dhe flak si i ndajnë burrat nga grat

o për çka nana ka bo djal o për me i dal shkjaut përball

unë do të luftoj me zemër plot

e me pushk ata me top

Ref: Kush lufton o ne ato male është Ushtria Çlirimtare
kush lufton o për kto troje
kush Kosovës i bën roje

Mbushen trenat per kufi

o mbushen varret plot fëmijë

unë shikoj nënën dhe më thotë smund të qaj se skam as lot

unë shikoj nënën dhe me thotë smund të qaj se skam as lot

Ref: Kush lufton o në ato male është Ushtria Çlirimtare kush lufton o për kto troje kush Kosovës i bën roje.


Ky tekst u dërgua nga Dilara,Drenusha,Enda,NidaHalil Bytyqi & Ali Krasniqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 21/10/2014


Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - Ushtria Clirimtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ushtria Clirimtare".
3. Video është e këngës "Ushtria Clirimtare", por nuk këndohet nga Ali Krasniqi & Halil Bytyqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ali Krasniqi:


Komente 0