Ali Podrimja Poezi
Ali Podrimja

Kenga E Rexhes

I pervjel pantallonat
Ne brez fyellin
Teshekotesh ne strajce

Kaloj Lumebardhin

Hy ne Korin e Shurdhet
Tjerr e tjerr nje ze
Nuk eshte ai

Ia kthej shpinen Murit
Hijet nderrojne karriget
Vetveten ther Vetmia

Ne hapesire atje thelle ne terr
Shtepine merr uji
Dhe ulurime Dhe pezm

Ne breg tjeter dal prape

Zbres ne Hade
Takoj Lumeziun
Dhe nis e kendoj kengen e Rexhes

- Poezi nga Ali Podrimja{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0