Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lida - Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Se ti e di se per ty une nuk nalna,
per ty i kam une ndjenjat ma tqarta,
ca kam bo gabim tlutna ti mu falma,
edhe 1 her 1 shanc ti mu ama.

Se pse na nuk jena mo, ket sen jo se di
Malli shum em ka marr, dhe pse ti ket jo se din
jena kan bashk me njoni tjetrin
po tash u bo i koh qe sjena pa
a thu sjena kon na per njoni tjetrin
a thu na tdy kot jena nda
po ato kujtimet tona
si i fshive nga memorja
Malli ty shpejt ka met tmarr
veqse per mu sje mo gjall
jo jo sme behet von
ti ik sa me par
se pse u largove ti,
tash na tdy sdo jena ma

reff x2
Se ti e di se per ty une nuk nalna,
per ty i kam une ndjenjat ma tqarta,
ca kam bo gabim tlutna ti mu falma,
edhe 1 her 1 shanc ti mu ama.

pjesa 2
mke dasht e tkam dasht prej shikimit tpar
zemren ma ke marr ne nje moment imagjinar
duke tpar ty,
nga ty u mashtrova
zemren time te ti, un e verbova
zemra ime nga ty u mashtru
I vetmi djal qe zemra ime pat pranu
dhe hera par
Nga ti u zhgenjeva
po tash nuk do ket besim per heret tjera
heren tjeter nuk duhet provu
po osht e mira te dy me e pranu
ta pranojm te dy realitetin
Se nga ne te dy
vet kujtimet do mbesin.
Alida Gjana
Publikimi: 06/10/2017


Lida - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Lida.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0