Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida Hisku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Alida Hisku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Alida Hisku ka filluar të këndojë që në festivalet e pionierëve në Tiranë, në festivalet e të rinjve dhe në shumë festivale të tjera në Shqipëri dhe jashtë saj. Ka marrë pjesë në 10 festivale kombëtare të RTSH-së. Ishte vetëm 13 vjece, kur zëri i saj jehoi në Festivalin e Këngës në RTSH! Me një cilësi të rrallë zëri, e dhuntie muzikore, Alida shkëlqeu për 10 vjet me radhë! Shumë kompozitorë u dashuruan ne të kënduarit dhe në zërin e saj, dhe siku...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ema Qazimi

Violeta Zefi

Fatmira Breçani

Dava Gjergji

Fatmire Ymeri

Antigona Qena

Mukades Çanga

Liri Rasha

Albina Burrniku

Gerta Heta

Tags: Alida Hisku, Alida Hysku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet