Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Alida Hisku - Neper Ditet Tona  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/12/1974

1974-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 13-të në RTSH
Une portretin ta njoh mire
Dhe e shoh ate kudo
Ne zemrat tona ti qendron
E ardhmja e jone.

Kaq te afert ne te ndjejme,
Sa dhe koha s'na ndjek dot,
Se lind nga duart tona ti
E rritesh cdo dite.

Me shikimin hedhur larg
Ne vitet qe vijne,
Kendoj per endrat e medha,
Soooooooot

Sjell kaq shume drite e gaz kudo
Neper ditet tona.
Nje diell i zjarrte ndricon mbi koke.

Por me shume gaz e drite do t'kemi
N'ditet qe do vijne,
Si buqete per Shqiperine.

Ne sy kemi kaltersine
Dhe ne zemra diellin,
Cdo pike djerse nje premtim
Hej c'kohe na presin.

Kaq te afert ne te ndjejme...


Më Shumë Këngë Nga Alida Hisku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet