A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Alida Hisku - Si Agim I Kuq


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1973

1973-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 12-të në RTSH


Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.

Rri ne cdo plis te tokes sime,
Rri nje kenge, rri nje valle, rri nje jete.
Dhe ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Rri ne cdo note te kenges sime,
Rri nje valle, rri nje kenge, rri nje jete.
Dhe ne cdo note te kenges sone
Nje plis nga kjo toke e shtrenjte.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne notat e tua diellin pac perhere
Dhe prane njerezve ti qendro i thjeshte
Si kjo toka meme.

Ne kete toke' ku nisa une te ec
Linde ti o kenga ime, agim i kuq.
Ne token ton' ku njerezit pershendes
G'zimi yne eshte i pafund.


Lyrics submited by  danja
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019