Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida Hisku - Shqiperia Pershendet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Ora po troket
Javjen viti I ri
Trimi im ne kete mbremje
Kup'n e qiellit ngre dolli.

Oh c'gezime mban
Bredhi gjelberosh
Por qe gezimi t`mos ket` Çart` Te mos kete te care)
Duhet sot dikush te fluturoje.

Ref:
Shqiperia pershendet lart ne detyre
Sokolin tim ne qiell
dhe kur zbret ai ne token meme
Nje cope qiell ai mua me sjell.

Shpesh un ne takim yjet I tregoj
Por ai me thote nga lart atdheu
Prushe yjesh vezullon

Sypetritit tim
Krenaria I shndrin
AI mbron dashurine time
AI mbron te gjitha dashurite.

Ref:
Shqiperia pershendet lart be detyre
Sokolin tim ne qiell
dhe kur zbret ai ne toke meme
Nje cope qiell ai mua me sjell.


Ky tekst u dërgua nga Nerta Konomi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Alida Hisku - Shqiperia Pershendet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqiperia Pershendet".
3. Video është e këngës "Shqiperia Pershendet", por nuk këndohet nga Alida Hisku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alida Hisku:


Komente 0