Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alida Hisku - Dasem Ne Fshat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika:

Agron Xhunga

Teksti:

Ismail Kadare

Pjesëmarrëse në

Festivali i 14-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1975

1975-11-30T23:00:00+00:00O tek obori i nuses tone
o vene e vine krushq e dasmore
Kercen dahirja e hidhet vallja
ce tundin shamine keta djem e vajza

Martohet mesuesja nje traktorist merr
me urim gjithe fshati\ ne kete feste
mesuesja po martohet o me traktorist
gezon i gjithe fshati socialist

Kengen e percjellin lart
pylli edhe mali i larte
vallen sec e hedhin sot
grate edhe burrat tok
po gezon i gjithe fshati
dhe uron ne kete feste


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Alida Hisku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet