Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida Hisku & Nikolin Gjergji - Kur Perendon Dielli  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Nikolin Gjergji

14/12/2013

2013-12-13T23:31:34+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Perendon Dielli" kënduar nga Alida Hisku & Nikolin Gjergji.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alida Hisku & Nikolin Gjergji i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Learta Jakupi - Kur Perendon Dielli

MBETA GJITHE DITEN HIJEVE
SE M'THANE NE HIJE RRI,
ETJEN E SHOVA KROJEVE
KROJEVE KU PIN TI,

E MIRA JU RAFT-O HIJEVE,
QI 'MUJTEN ME M'FRESKU;
I KJART ASHT UJI I KROJEVE,
QI ETJEN MA KAN SHU.

Ref: PO T'JEMI BASHKE NA TE DY
DO T'NA SHIKJOJNE ME ZILI,
E DO T'NA FLASIN NDER SY,
SA DUHEMI UNE E TI.

II. SA HER BJEN DIELLI MAJAVE
E MUZGUT RRUGE I L'SHON;
SA KANDSHEM JU THRRET DELEVE
KUR STANIT NIS E I ÇON.

BESA U KNAQA HIJEVE,
GJITHE DITEN KEP ME KEP;
KUR ZANIN JA L'SHOJ DELEVE,
DHE TI PERGJIGJE M'JEP.

Ref: PO T'JEMI BASHKE NA TE DY
DO T'NA SHIKJOJNE ME ZILI,
E DO T'NA FLASIN NDER SY,
SA DUHEMI UNE E TI.

Offchestra - Kur Perendon Dielli

MBETA GJITHE DITEN HIJEVE
SE M'THANE NE HIJE RRI,
ETJEN E SHOVA KROJEVE
KROJEVE KU PIN TI,

E MIRA JU RAFT-O HIJEVE,
QI 'MUJTEN ME M'FRESKU;
I KJART ASHT UJI I KROJEVE,
QI ETJEN MA KAN SHU.

Ref: PO T'JEMI BASHKE NA TE DY
DO T'NA SHIKJOJNE ME ZILI,
E DO T'NA FLASIN NDER SY,
SA DUHEMI UNE E TI.

II. SA HER BJEN DIELLI MAJAVE
E MUZGUT RRUGE I L'SHON;
SA KANDSHEM JU THRRET DELEVE
KUR STANIT NIS E I ÇON.

BESA U KNAQA HIJEVE,
GJITHE DITEN KEP ME KEP;
KUR ZANIN JA L'SHOJ DELEVE,
DHE TI PERGJIGJE M'JEP.

Ref: PO T'JEMI BASHKE NA TE DY
DO T'NA SHIKJOJNE ME ZILI,
E DO T'NA FLASIN NDER SY,
SA DUHEMI UNE E TI.

Mira - Kur Perendon Dielli

Mbeta gjitha diten hijeve
Se m'than ne hije rri
Etjen e shova krojeve
Krojeve ku pin ti.

Flaka ju raft o hijeve
Qe s'mmunden me m'fresku
Turbull asht uji i krojeve
Qe etjen s'ma kan shu.

Ref.
Po t'jemi bashke ne te dy
Do t'na shikojn me zili
È do t'na flasin ne sy
Sa duhemi un e ti.

Kur perendon dielli majave
È muzgut rruge i leshon
Sa kandshem u thrret deleve
Kur stanit nis e i ¢on.

Besa u merzita hijeve
Gjithe diten kep e me kep
Kur zanin ju leshoj deleve
Ti pse pergjigjen s'jep

Ref.
Po t'jemi bashke ne te dy
Do t'na shikojn me zili
È do t'na flasin ne sy
Sa duhemi un e ti.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alida Hisku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet