Alida Duka

Alida: Jam Plot Surpriza, Prisni Të Radhës

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[25-05-2013]
Sapo ka perfunduar kengen me titull “Call me”, nje produksion i saj, te cilin do ta lancoje se shpejti shoqeruar me klip, si dhe eshte ne pune e siper me nje tjeter kenge “Dridhesh-sillesh”, bashkepunim me nje kengetar nga Zvicra. Kengetarja simpatike, Alida Duka surprizon gjithmone. E njohur per stilin e vecante ne te veshur, ajo tregon se, ky eshte nje tjeter pasion i saj, i cili nuk e ben aspak ekstravagante, por unike ne llojin e saj. “Per veshjen jam strikte dhe here-here vesvese, nese nuk eshte gjithcka perfekt. Nuk besoj te kem rene ndonjehere pre e ekstravagances, pasi jam e kujdesshme nga kjo ane dhe nuk me pelqen te ekzagjerohem, sepse nuk kam nevoje. Me pelqen te jem e vecante dhe unike”, keshtu shprehet kengetarja, e cila nder te tjera rrefen edhe jeten e saj mes Gjermanise dhe Shqiperise, lidhjen me te birin dhe projektet ne vazhdim.Shquheni per nje stil te vecante te veshuri Alida dhe here-here nga komentet ne forume online etiketoheni si ekstravagante. Si ndjeheni, teksa lexoni opinione te tilla dhe cili eshte reagimi juaj?

Per veshjen jam shume strikte dhe vesvese nese nuk eshte gjithcka perfekt , por per ekstravagante deri me sot nuk besoj se kam qene, pasi jam e kujdesshme nga kjo ane dhe nuk me pelqen te ekzagjerohem, sepse nuk kam nevoje. Me pelqen te jem e vecante dhe unike po.

Me se po merreni aktualisht, kenga e fundit lancuar ne publik, si ka rezultuar ne sukses dhe si ndjeheni per kete fakt?

Single “Dance with me” me pese kenget e fundit “Be the one”, ”Lucky girl, “S’te Fal”, “Dance with me”, si edhe “My Life”, Masive tunes Remix sapo doli ne Europe, i cili menaxhohet nga Diezel Records Layzee aka Mr. President dhe jam shume e lumtur, sepse mezi po prisja qe kenget e mia te publikohen dhe kjo u realizua me date 11 Prill, diten e lindjes sime.

Projekti juaj me i afert profesional?

Sapo kam perfunduar kengen “Call me”, produksion i imi, te cilin mund ta nxjerr se shpejti me klip, si dhe jam ne pune e siper me kengen “Dridhesh-sillesh” ne bashkepunim me nje kengetar nga Zvicra.

Po ndonje bashkepunim me vellain Tuaj, Stine kur do te kemi?

Me Nestin i kemi bashkepunimet te paplanifikuara, gjithmone projektet na dalin spontanisht.

Si eshte te bashkepunosh me te, duke qene se keni realizuar disa kenge bashke?

Me Nestin kemi pak a shume te njejtin tip, keshtu qe s’kemi nevoje te flasim shume. Une e kuptoj se cka ndermend ai, ose anasjelltas, keshtu qe kur punojme bashke nuk kemi shume komplikime. Merremi vesh shume mire me njeri-tjetrin.
alida
Ju ndodh te debatoni, ziheni gjate provave per kengen, apo klipin?

Jo, aspak. Normalisht ndodhin gjera te vogla, por qe i zgjidhim shume shpejt.

Si do ta perkufizonit lidhjen tuaj vella-moter?

Si nje shok e shoqe te mire.

Ne 30-vjetorin e Stines erdhet nga Gjerrmania, (vend ku jetoni) per te festuar me te dhe shoqerine e tij. Te pelqen te besh surpriza Alida?

Une jam njeriu i surprizave. Nuk kam munguar asnjehere ne ditelindjen e tij dhe them qe edhe ne vitet e ardhshme do te jete keshtu.Cila ka qene surpriza me e madhe qe mban mend se ke bere dhe kujt ia keni bere?

T’ju them te drejten nuk i mbaj mend, pasi dita ime fillon me surpriza dhe mbaron po ashtu me to.

Me nje fizik per t’u pasur zili, por edhe nene e nje djali te mrekullueshem, si arrin Alida te ruaje keto linja trupore?

Fiziku im eshte i tille vete, pasi nuk bej asgje ekstra rregullisht per ta mbajtur ate, por mund te them qe notin e praktikoj kur me del koha, si edhe ngaqe jam shume e angazhuar gjate dites me bie te ha vetem dy vakte (qesh).

Shfaqeni e rezervuar ne media sa i takon raportit tuaj nene-bir. Pse?

E rezervuar s’mund te them, por nuk me ka pelqyer te flas shume per jeten time private. Edhe pse konkretisht nuk me ka pyetur njeri deri me sot.

Ja ku po ju pyesim ne. Na flisni pak per marredhenien tuaj, sa vjec eshte djali dhe a e merrni ne Shqiperi sa here vini ju?

Anxhelo ka mbushur 15 vjec. E marr ne Shqiperi sa here qe ka pushimet e shkolles dhe rastis me ardhjen time ne Shqiperi. Kemi nje marredhenie te cuditshme me njeri-tjetrin, pasi asnje nuk e beson qe eshte djali im. Te gjithe mendojne se jam motra e tij. E cuditshme, por e vertete.

Jeni e dashuruar Alida?

Jam e dashuruar dhe shume e lumtur.

Cfare e ben te bukur dhe jetegjate nje lidhje dashurie sipas jush?

Besnikeria dhe sinqeriteti.

Komplekset? Jeni natyre e rezervuar, me komplekse dhe a i druheni opinionit?

Komplekse nuk mund te them, por normalisht rezervohem. Gabime te vogla mund te me kushtojne gjithe karrieren time qe kam ndertuar deri tani.

Kur degjon nje thashethem per veten si reagon?

I le te flasin. Nese do te reagoja do t’ju tregoja qe jane me te rendesishem.

Si e mbron veten kur shikon qe ju behet nje padrejtesi?

Padrejtesite nuk me pelqejne, sepse jam njeri i cilter dhe shume i drejte dhe per kete arsye te njejten gje pres dhe nga te tjeret. Nese ndodh e kunderta jam nje tjeter person, me te cilin nuk mund te pajtohesh me kurre.

Cfare te bezdis me shume tek njerezit?

Xhelozia .

Koncertet jane nje pjese e rendesishme e agjendes suaj, sidomos ne Gjermani. Cili ka qene koncerti qe ju ka lene me shume mbresa?

Koncerti i fundit qe dhame me Nestin ne Tirane, ne po te njejten date, ate te ditelindjes sime. Ka qene sensacionale.Moda, sa e lidhur jeni me te dhe veshjet tuaja duhet te jene patjeter firmato?

Une bej kombinime te tipit, e lira me te shtrenjten. Nuk jam shume e dhene pas firmatove, mjafton te ndjehem mire dhe te jem e kenaqur me kombinimin. Kjo me ben “happy”.

Marka qe ju pelqen me shume. Pse?

Jane shume, s’mund t’i permend te gjitha, por tek cantat me pelqen Luis Vuitton, kepucet Ralph Lauren, ose tek Görtz, sepse jane te rehatshme, xhinset nga True Religion, ose Ralph Lauren, ose Rock Revival, kurse bizhuterite i perdor vetem nga Pligrim dhe SNÖ.

Blerja me e shtrenjte qe keni bere?

Nuk mbaj mend t’ju them te drejten, pasi jane shume.
 (Albina Gjergji Koha Jone)

Alida: Jam Plot Surpriza, Prisni Të Radhës

  Alida - Call Me [Teksti dhe Klipi]

Komente 0