Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida - Sa Duhemi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty,
nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi,
une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoj shakate shume feminore
Une dua te jem me ty,
nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi,
une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Qe ta dish jo nuk dua tjetër
Ti me mban se une te mbaj ne zemer
Me pelqen dhe kur me kritikon
Kjo tregon me pak fjale se me don
Jemi dy edhe nuk ka me tjeter
Dashurine time po te shkruj ne leter
Je fryma ime qe me mbron,
Je mengjesi im qe me zgjon

Neve jo s'na kapin, le tu zgjojme inatin
Jo se kuptojne faktin...
Se duhemi duhemi une dhe ti baby,
duhemi duhemi ne te dy ok..
Leri le te flasin, jo nuk ua zgjasim,
zemrat s'mund ti ngasin
se duhemi duhemi une dhe ti
duhemi duhemi ne te dy

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume femijrore
Une dua te jem me ty,
nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,
Dhe kur pas fjaleve kapemi,
une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty,
nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi,
une e di se une e di shpirt sa duhemi..

Qe ta dish jo nuk dua tjeter
Ti me mban se une te mbaj ne zemer
Me pelqen dhe kur me kritikon
Kjo tregon me pak fjale se me don
Se ti je e ardhmja ime neser
Me ben te harroj boten e vjeter
Ti je dita qe me shoqeron
Ti je nata me e mire qe kalon

Neve jo s'na kapin, le tu zgjojme inatin
Jo se kuptojne faktin...
Se duhemi duhemi une dhe ti baby,
duhemi duhemi ne te dy ok..
Leri le te flasin, jo nuk ua zgjasim,
zemrat s'mund ti ngasin
se duhemi duhemi une dhe ti
duhemi duhemi ne te dy

Me terheq biseda shume paqesore
Te plotesoij shakate shume feminore
Une dua te jem me ty,
nuk kam fjale te pershkruaj sa te dua ty
Edhe largesia ne vije ajrore
Nuk mund ta ndryshoj gjendjen shpirtrore,,
Dhe kur pas fjaleve kapemi,
une e di se une e di shpirt sa duhemi...


Ky tekst u dërgua nga  enxhi   onLenazzAlida Duka
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009
Teksti: Stine
Orkestrimi: Stine
Video Produksioni: Supersonic
Muzika: Lusy Tunes


Alida - Sa Duhemi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Duhemi".
3. Video është e këngës "Sa Duhemi", por nuk këndohet nga Alida.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alida Duka:


Komente 0