Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alim Dauti - Struga Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Rinin time e gëzove
Struga ime dashuri e par
Dhe në shpirt mua më mbolle
Një ndjenjë të paster valë e valë

Kur Liqeni valëzonte
Dhe mëngjesi kur agon
Luste diten ti këndonte
Asnjiher mos përfundon

Kudo shkoj nuk ka si ty
Pejsazh që deh verbon dy syt
I shëron veq Drini Zi
I puth Liqeni me përjetësi

Qyteti i bukur me inspirim
Ëndrra nate pa mbarim
Kaltërsi me plot kuptim
Struga ime vendi im

Shtigje të reja jeta falte
Sa her isha në vetmi
Më kot kerkoj diqka ti ngjante
Bukurisë së Drrinit te zi

Kur malli zemrën ma përvëlonte
I shqetsuar smund te fle
Mjellma e bardhë mua më ftonte
Ku më le aty më gjen

Kudo shkoj nuk ka si ty
Pejsazh që deh verbon dy syt
I shëron veq Drini Zi
I puth Liqeni me perjetësi

Qyteti i bukur me inspirim
Ëndrra nate pa mbarim
Kaltersi me plot kuptim
Struga ime vendi im...
Alim Dauti
Publikimi: 25/09/2021
Muzika: Vullnet Ibraimi
Orkestrimi: Vullnet Ibraimi
Video Produksioni: Zati Production
Teksti: Remzi Murati


Alim Dauti - Struga Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Struga Ime".
3. Video është e këngës "Struga Ime", por nuk këndohet nga Alim Dauti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alim Dauti:


Komente 0