Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alina Jani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Sarandë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 15 Vjeç
BIOGRAFIA: Alina Jani është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo studion kanto dhe ëndërron të bëhet një këngëtare e madhe në të ardhmen, përpos dëshirës për të qenë dhe një avokate shumë e mirë. Pasioni i saj për këngën ka gjetur mbështetjen e të gjithë familjarëve të saj, veçanërisht babait, i cili është dhe fansi më i madh i Alinës. Alina numëron një sërë çmimesh të fituara në konkurset e zhvilluara në shkollë. Në Shtator 2017, Alina Jani merr pjesë në JESC 2017 me këngën "Yjet". Në vitin 2018, Al...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kleansa Susaj

Kejsi Tare

Desila Myftaraj

Sidorela Hasa

Amela Buzi

Alisia Bajrami

Patris Kacuri

Mei Dallashi

Jasmina Dervishi

Martina Serreqi

Tags: Alina Jani


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet