Alisa Opari Luzi
Alisa Opari Luzi
Alisa Opari Luzi
  • Emri i Vërtetë:
  • Alisa Opari:
  • Vendlindja:
  • Hollandë Hollandë
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Janar 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Alisa Opari Luzi është këngëtare e njohur. Alisa Opari Luzi ka lindur në Hollandë por i ka të dy prindërit shqiptarë. Ajo ka filluar të merret me muzikë që në moshë të vogël duke u ushtruar si në këndim ashtu dhe në aktrim dhe kërcim. Në vitin 2018 ajo përfundon studimet për Musical Performer në Akademinë “Frank Sanders”, Amsterdam. Në vitin 2019 interpreton rolin e princeshës në musikalin “Aladin”, muzikal i cili bëri turin e tij artistik në Hollandë dhe Belgjikë. Karrierën e saj muzikore si këngëtare në tregun shqiptar ajo e ka nisur në festivalin “Jeho” një prodhim i Top Channel dhe më pas ka lançuar vit pas viti dhe 5 këngë të tjera bashkë me videoklipet e tyre.

Më datë 20 Mars 2020, Alisa publikon videoklipin "Shivers". Teksti u shkrua nga Alisa Opari Luzi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj. Me këtë këngë, Alisa merr pjesë në Jehó 2020 në vitin 2020.

Më datë 3 korrik 2020, Alisa publikon këngën "Mr. President". Videoklipin i ka bërë Endrit Muhametaj. Muzika e këngës u punuar nga Enis Mullaj, ndërsa teksti e ka shkruajtur Alisa Opari Luzi.

Më datë 1 Mars 2021, Alisa Opari Luzi publikon videoklipin "Distance". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, ndërsa teksti u shkrua nga Eriona Rushiti & Alisa Opari Luzi. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Më datë 4 Qershor 2021, Alisa Opari Luzi publikon videoklipin "Tiranë (A Lucky Love)". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Eriona Rushiti & Alisa Opari Luzi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Alisa ka merr pjese ne dhjetor 2021 tek festivalli Krishtlindje ne Tirane me kengen "Distance".

Më datë 17 Qershor 2022, Alisa Opari Luzi publikon videoklipin "Ama". Teksti i këngës u përgatit nga Eriona Rushiti, teksa për arranzhimin u kujdes Enis Mullaj. Produksioni audio u realizua nga Enis Mullaj.

Në Nëntor 2022, Alisa Opari Luzi merr pjesë në Kënga Magjike 2022 me këngën "True Love".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0