Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alketa Vejsiu - Fjala E Mire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Alketa Vejsiu"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Fjalet luajne
Thone ate qe duan
E mira shkelur
Mes fjaleve fshehur

Ti thua nje fjale,
Qe zemren godet,
Trishtimi ne sy,
Dhe loti qe vret.
Ky shpirt kaq i lodhur,
I kerrusur zvarritet,
Kerkon pafajsine ,
Ne castet e lindjes.

Ref
Rreth botes vrapova
Te miren kerkova
Por jo kishte humbur,
Larg sa larg zhdukur
Ti fjale mos me lodh
Se brengat me shton
Une boten rrethoj
Jo jo s’jam e marre
Shoh njerez te zbrazet
Me gojen te mpire
Thuaje nje fjale
Nje fjale me te mire

15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alketa Vejsiu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet