Më mbaj mend (për 1 muaj)

Allegro Band - Alarmi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Sot në ora dy pasdite
Saktë u bë një vit
Plot treqin e gjashtëdhjet e pesë ditë
Po aq net ti mle
Mua mle pa gjumë
Po aq ditë tremens delirium
Alarmi i mengjesit
As zjarri mitrolezit nuk më zgjojnë
Që kur me mua sje ti nuk flej as zgjuar smund të rri
Ti një pasdite ike pa lën asnjë gjurmë
Si kur të mos ishe e imja më kurr
Qindra net ti mle
Më le mu pa gjum
Qindra net tremens delirium
Alarmi i mengjesit as zjarri mitrolezit nuk më zgjojn
Që kur me mua sje ti nuk flej as zgjuar smund të rri


Ky tekst u dërgua nga Zimer IljaziAllegro Band
Renditja: Top 200
Publikimi: 29/03/2014
Festivali: Top Fest 10
Teksti: Mithat Sadiku
Video Produksioni: Framein Production
Produksioni: Big Bang (Arbër Gjikolli)
Muzika: Allegro


Allegro Band - Alarmi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Alarmi".
3. Video është e këngës "Alarmi", por nuk këndohet nga Allegro Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Allegro Band:


Komente 0