Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Bektashi - Me Mungon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27

Vetem jam ne dhomen time, vetem pa njeri
çdo gje eshte ketu mungon veç ti
dhe çdo hije qe pa dashje ty te shembullen, genjen
dua qe ti flas une zemres por nuk me degjon
kujt t'i them sa shume ti me mungon
kujt t'i them ti flas per ditet qe me doje ti
se di

Se ti e din sa me mungon
me mungon askujt jo mos ja thuaj
vetem ti e di
qe tani ne jemi dy te huaj
duket si qudi
ti je larg por une te kam me vehte
ndoshta s'e kupton
bashke me ty po e kaloj une jeten
dhe pse ti mungon (2x)

Me mungon kur t'vjen mengjesi
vetem jam ne shtrat
nje minute me shume se jeta zgjat
tani dua te te shkruaj, koha nuk mjafton
me mungon....
dua qe ti flas une zemren
por nuk me degjon
kujt t'i them sa shume ti me mungon
kujt t'i them t'i flas per ditet qe me doje ti
se di.....

Se ti e din sa me mungon
me mungon askujt jo mos ja thuaj
vetem ti e di
qe tani ne jemi dy te huaj
duket si qudi
ti je larg por une te kam me vehte
ndoshta s'e kupton
bashke me ty po e kaloj une jeten
dhe pse ti mungon
OOOO sa me mungonnnnn (2x)


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimAlma Bektashi
Publikimi: 01/11/2002
Festivali: Kënga Magjike 2002
Muzika: Adrian Hila
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Adrian Hila


Alma Bektashi - Me Mungon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Mungon".
3. Video është e këngës "Me Mungon", por nuk këndohet nga Alma Bektashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:


Komente 0