Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Bektashi - Ti Largohu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Te desha si femije,
e para dashuri,
e para enderr ishe ti.
I pari lot ne sy,
i pari varg per ty,
e para kenge per ne te dy.

U zgjova e trembur,
U tret ne erresire,
nje perqafim i ngrire
mbi nje shtrat si shkretetire.

Ti largohu nga jeta ime,
me ndihmo qe te harroj.
Le te tretesh ne kujtime
Si nje dite qe perendon.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.

Ti largohu nga endrra ime,
do jetoj une me vetmine,
me rinon me ledhatime,
ti ma plake dashurine.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.

U zgjova e trembur,
me mua tallej nata,
me perqeshte dashurine.
U zgjova e humbur
Ne buze me puthe nata
Dhe ma vriste dashurine.

Ti largohu nga jeta ime,
me ndihmo qe te harroj.
Le te tretesh ne kujtime
Si nje dite qe perendon.

Ti largohu nga endrra ime,
do jetoj une me vetmine,
me rinon me ledhatime,
ti ma plake dashurine.

Ti largohu, ti largohu,
ti qe emrin ke zhgenjim.
Me qortonte dashuria
Me denonte fati im.Nuk kemi video për këtë këngë.
Alma Bektashi - Ti Largohu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Largohu".
3. Video është e këngës "Ti Largohu", por nuk këndohet nga Alma Bektashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:


Komente 0