Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alma Bektashi - Celu Si Mimoza  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 3"

Komente

Asnjë Koment

10/06/2016

2016-06-10T06:40:14+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Celu Si Mimoza" kënduar nga Alma Bektashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vaçe Zela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Si mimozat që çelin, pra çelu ti,
lozanjare mos rri gjithnji.
Se pranvera s'ka vlerën, jo, jo, nuk ka
për një zemër që s'ka dashni.
Ndaj çelu ti.

Eja ti, eja ti, porsi diellin të pres ty,
si një gaz, si një gaz më je ti...
Mos kij frikë, eja, eja mos vono,
mimoza çelë njëherë, pra mos ngurro.
Eja ti, eja ti, porsi diellin të pres ty.
Eja ti, eja, eja, eja, eja, mos vono.

Kur unë pranë të dua, ti pse nuk vjen,
pse moj vashë kur ti më don?
Kur t'rri largë voglushe, pse më vjen pas,
lozanjare, pse më kërkon?
Kur ti s'më don.

Eja ti,...

Ty në kopshtin e jetës të zgjodha unë,
lozanjare, të dua shumë.
Dashurinë e pastër ta shof në sy,
pra'j afroju voglushe ti.
Të rrojm' të dy.Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet