Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Bektashi - Ki Me U Penue Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kur gjethet bijnë në vjeshtë dhe
Mdukesh vaj në natyrë
Për ty smundem me hesht
Si gjethja bahem n'ftyrë
E zverdhun dhe e ngrime si
Varrnat në tambur
Po del kjo kanga ime
A thu se thellë n'krahnur
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jone
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jonë
T'kujtohet ty Pranvera
A puthjet me pasion
Dhe fjalt e tu ngahera
Kjo zemër si harron
Kur gjethet ranë
Të vyshkuna mbi dhe
At'her kam me besue
Se sa i pabesë je
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jone
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jonë

Ky tekst u dërgua nga MigenaPublikimi: 20/09/2008


Alma Bektashi - Ki Me U Penue
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ki Me U Penue".
3. Video është e këngës "Ki Me U Penue", por nuk këndohet nga Alma Bektashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:


Komente 0