Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alma Papamihali
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Qershor 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  104

Alma Papamihali është poete dhe autore/publiciste e njohur. Alma Papamihali është rritur dhe shkolluar në Tiranë për Gjuhë Letërsi. Pasioni i saj, ka qenë që në fëmijëri poezia, por vazhdimisht angazhimi i saj ka qenë edhe publicistika. Alma gjithashtu është anëtare e Lidhjes se Shkrimtarëve në Gjermani, si dhe themelusese dhe mësuese e shkollës shqipe "Iliria", po në Gjermani. Përmbledhja poetike "Nën tingujt e natës" e Alma Papamihalit me 100 poezi, është botuar në Tiranë në shtator të vitit 2007 (redaktor, Viktor Canosinaj).

Poezitë e Alma Papamihalit janë përmbledhur dhe përkthyer edhe ne gjuhën franceze, apo atë rumune, (në antologjinë "Çelësi i Shpirtit"), si dhe në revista, apo gazeta të ndryshme periodike.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0