Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alternative - Largohesh Me E Bukur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Fustan te bukur bardhesie
E zbukuruar per bandill
Kjo vello e bardh te paska hije
Ke marr arome te nuserise

Po dalin shoqet te te shohin
Me ato shkove femijerin
Ishe vajze sot behesh nuse
Ike dhe shkret e le shtepin

E krushqit erdhen te te marrin
Nga syt e tu lotet pikojn
Jan lot gezimi e trishtimi
E nen e bab i perqafon

Vitet kaluan shpejt u rrite
Si lule bukur si lazgar
Tani largohesh me e bukur
Hedhur mbi kok vellon e bardhe

Kush te qendisi kush te mori
Djali qe e ke per krah
Lotet me ikjen po te shtohen
Se po le nenen me babane

E dalin te port e avllise
Te percjellin duke qar
Lotet i fshive me shamine
Ne fund takon edhe vellan

Si lule e bukur je stolisur
Sa shum malli do te me marr
I thott babaj me ze te dhimbsur
E merr edhe e puth ne ball

Mos qaj moj nene se s duroj dot
Si do kendoj tani pa ty
Shko bije e nenes rrug e mbar thot
E puth ne faqe dhe ne sy

Vitet kaluan shpejt u rrite
Si lule bukur si lazgar
Tani largohesh me e bukur
Hedhur mbi kok vello e bardh

Kush te qendisi kush te mori
Djali qe e ke per krah
Lotet me ikjen po te shtohen
Se po le nenen me baban

Vitet kaluan shpejt u rrite
Si lule bukur si lazgar
Tani largohesh me e bukur
Hedhur mbi kok vello e bardh

Kush te qendisi kush te mori
Djali qe e ke per krah
Lotet me ikjen po te shtohen
Se po le nenen me baban
Alternative
Publikimi: 10/09/2010


Alternative - Largohesh Me E Bukur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Largohesh Me E Bukur".
3. Video është e këngës "Largohesh Me E Bukur", por nuk këndohet nga Alternative.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alternative:


Komente 0