Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alternative - Vellai Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Rritur ne nje shtepi,gjithmone te pa ndare
Jo vetem vellezer,por dhe shoke te rralle
Kur nuk kisha une,do me jepje ti
Cfare ishte e jotja,dhe imja e di

Kur une jam rrezuar,doren me ke dhene
Une per ty jap jeten,na ka bere nje nene
Boten te me falin,edhe pasuri
As bota e tere jo nuk vlen sa ti

Refren
O vella te rrosh sa malet,kenga jote te mos ndalet
Sa te rroj dhe sa te jem,dua prane gjithmone te te kem
O vella nuk te nderroj,se te dy jemi njesoj
C`do e keqe qe kaloj,nuk na ndau na bashkoj

Me kujtohet kur,nga nje fjale e thene
Jemi bere te huaj,gjakun uje e beme
Por fjalet qe thoshnim,shpejt i merrte era
Vellazeria s`prishej,per gjera pa vlera

Lum kush ka vella,per mire e per hall
Lum kush e ka prane,edhe nuk ndjen mall
Te me rrosh sa malet,jam me fat vertet
Sepse si vellai,nuk ka ne kete jete

Refren
O vella te rrosh sa malet,kenga jote te mos ndalet
Sa te rroj dhe sa te jem,dua prane gjithmone te te kem
O vella nuk te nderroj,se te dy jemi njesoj
C`do e keqe qe kaloj,nuk na ndau na bashkoj
Alternative
Publikimi: 21/03/2020
Muzika: Jonald Haxhia
Teksti: Jonald Haxhia
Orkestrimi: Bledi Telha
Video Produksioni: Cinefocus GT


Alternative - Vellai Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vellai Im".
3. Video është e këngës "Vellai Im", por nuk këndohet nga Alternative.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alternative:


Komente 0