Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Altin Goci - Katastrofe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

01/09/2004

2004-08-31T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Me Ty Kaq Pranë"

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2004
Në rrugën pa drita, pa fjalë si ti
Dua të hidhem sot

Me mure që zgjaten, që nuk flejnë dot
Unë prapë jam mbushur plot

Me këmbët që dridhen, që s’kanë më frikë
Unë sot nuk ndalem dot

Me fjalët e fundit, pa fund si ti
S’dua të kthehem sot
S’dua të kthehem sot

Dhe kur nata të fillojë të flasë
Të më marrë dhe me dhunë të më nxjerrë jashtë
Mes dhjetëra gotash nuk dua më të shoh
Nata prishet nesër është “Katastrofë”

Në rrugën e errët në gjumë si ti
Unë nuk do të shtrihem dot

Të gjitha i fsheha thërrita fort
Ti mos u kthe prapë sot


Më Shumë Këngë Nga Altin Goci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet