Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Goci - Me Ty Kaq Prane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

Mbi vargje yjesh enderroj,
si do te vish ngadale.
SI vala bregun me sdo lage,
me vaj kte nate.

Sa shume gjera s'te kam thene,
si vdekjen kam takuar.
Token e kam ndjer aq prane
me ty ne duar.

Kujtimet letrat me si kam,
vec puthje edhe sy.
Te tjera ty une ti kam dhene.

Tani me duhet thjesht te vij,
te te vendos mbi mal.
Me copza guresh te krijoj,
me mijra fjale.

Yeah yeah me ty kaq pran,
si hene mes yjesh vjen.
Yeah yeah deshire dhe zjarr,
me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

Mbi vargje yjesh enderoj,
si do te vish ngadale.
si vala bregun me sdo lage,
me vaj kte nate.

Kujtimet prap i mblodha bashke,
me ty deshirat shpreh.
Te ngroh me zjarr une trupin tend.

Dhe hijet prapa me sdo vijne
as djellin qe se pame.
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

Yeah yeah je me ty kaq pran,
si hene mes yjesh vjen.
Yeah yeah deshire dhe zjarr,
me pritjen buzet djeg,buzet djeg.Akordet:

Kitara e pake ka kto akorde:
C :X35553
G :355433
Am:577555
F :133211

Kitara e dyte te njejtat akorde po me CAPO ne perden 5:
C :320033
G :XX0232
Am:022000
F :X32010

C G Am F(Intro)

C G Am F
Mbi vargje yjesh enderoj,si do te vish ngadale.
C G Am F
Mbi vale bregu me sdo lag,me vaj kte nate.

C G Am F
Sa shum gjera s’te kam thene,si vdekjen kam takuar.
C G Am F
Toke e kam ndjer aq praneme ty ne duar.

C G Am F
Kujtimet letrat me si kam,vec puthje edhe syte.
C G Am F
Te tjerat une ty ti kam dhene.

C G Am F
Tani me duhet thjesht te vij,te te vendos mbi mal.
C G Am F
Me copza guresh te krijoj,me mijra fjale.

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

(Solo) Akordet e njejta

C G Am F
Mbi vargje yjesh enderoj,si do te vish ngadale.
C G Am F
Mbi vale bregu me sdo lag,me vaj kte nate.

C G Am F
Kujtimet prapin loza bashk,me ty deshirat shpreh.
C G Am F
Dhe ngroh me zjarr une trupin tend.

C G Am F
Dhe hije prapa me sdo vine as djellin qe se pame.
C G Am F
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg. uuuuu…

(Solo) Akordet e njejta

C G Am F
Kujtimet prapin loza bashk,me ty deshirat shpreh.
C G Am F
Dhe ngroh me zjarr une trupin tend.

C G Am F
Dhe hije prapa me sdo vine as djellin qe se pame.
C G Am F
Me rreze drite te krijoi dhe te te fal!

C G Am F C G Am F
Ti je je me ty kaq pran,si hene mes yjesh vjen.
C G Am F C G Am F
Ti je je deshir dhe zjarr,me pritjen buzet djeg,buzet djeg.

Altin Goci - Me Ty Kaq Prane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ty Kaq Prane".
3. Video është e këngës "Me Ty Kaq Prane", por nuk këndohet nga Altin Goci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Goci:


Komente 0