Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Goci - Drejt Fatit Tim Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10

ooo merme o fllad
dhe si një gjethe leshomë ti larg
ooo lermë trishtim
më ler të endem drejt fatit tim

makina ecën me shpejtësi
plepat lemon i ëmbli fllad
drejt horizontit nxitoj unë tani
ku më thërret shpirti im endacak

fotografia e nënës në xhep
dhe një cigare e shtypur aty
o nënë po iki diku atje tej
ku të mësohem të rroj dhe pa ty

ooo mermë o fllad
dhe si një gjethe leshomë ti larg
ooo lermë trishtim
më ler të endem drejt fatit tim

kjo vesë e hënës
sytë po mi lag mi lag

kjo hënë e vogel sa pika e vesës
të tjere qytete ndricon këtë natë
rrugë e panjohur është liria
ku më thërret shpirti im endacak

në cdo qytet ku unë të ndaloj
vec i panjohur dua të jem
një kalimtar pa lidhje me turmën
dua qetësi cdo lidhje më tremb

ooo mermë o fllad
dhe si një gjethe leshomë ti larg
ooo lermë trishtim
me ler të endem drejt fatit tim.
Altin Goci
Publikimi: 27/01/2009


Altin Goci - Drejt Fatit Tim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Drejt Fatit Tim".
3. Video është e këngës "Drejt Fatit Tim", por nuk këndohet nga Altin Goci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Goci:


Komente 0