Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Altin Ranxha - Popullore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T11:58:20+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Popullore" kënduar nga Altin Ranxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Edona Llalloshi - Popullore

Nga syte e tu
O nen qepalla
Vdiqa njehere
E pastaj u ngjalla

Ma trazove jeten
Fllad edhe furtuna
Syte e tu liqenet
Ku mbytem une

Ref...
Piva uje ne rreze burimit
Por s'u shua etja ime
S'ka burim qe te ma shuaj
Veç buzeve te tua

Kalova ne dhjetra zjarre
Kalova s'u dogja fare
Buzen tende kur provova
Oh ç'u pervelova

Nga syte e tu
O nen qepalla
Vdiqa njehere
E pastaj u ngjalla

Ma trazove jeten
Fllad edhe furtuna
Syte e tu liqenet
Ku mbytem une

Ref...x2
Piva uje ne rreze burimit
Por s'u shua etja ime
S'ka burim qe te ma shuaj
Veç buzeve te tua

Kalova ne dhjetra zjarre
Kalova s'u dogja fare
Buzen tende kur provova
Oh ç'u pervelova

Fahrush Azemi & Modul - Popullore

Nuse me fustan te bardhë
Sa krenare nuse ooo
Të mundon loti në faqe
Se te dhandrri ti po shkon.

Të mori babai në valle
Por si flutur ti kërcen
Loti që pikon ne faqe
Zemrën djalit ja rrëmben

Ref 2X
Me shuplaka gjithë dasmorët
I bëjnë gocës temena
Brohorasin gjithë një zëri
Nuse të bukur mashallah

Të përcjell nëna te porta
Nuse bukur me stoli
Po çuditet e gjithë bota
Me bukurinë që ke ti

Udha e mbarë moj bijë e nënës
Amanet nëna të thotë
Kur të shkosh moj në derën tjetër
Buzëqesh e mos derdh lotë

Ref 1X
Me shuplaka gjithë dasmorët
I bëjnë gocës temena
Brohorasin gjithë një zëri
Nuse të bukur mashallah

Ref 2X
Me shuplaka gjithë dasmorët
I bëjnë gocës temena
Brohorasin gjithë një zëri
Nuse të bukur mashallah
Më Shumë Këngë Nga Altin Ranxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet