Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Shira - Stacioni Fundit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  15

Me kët tren që po shkon
Sot po ikën dhe ti
Ndoshta kurrë më sdo të shoh
Shpirtin tim
Nuk ka zot që ti ndaloj
Lotët e mi

(REF:)
Tek stacioni ku do te zbresësh
Do kujtosh se jam me ty
Do të gjesh aty shumë njerëz
Por s'do te gjesh vec syte e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur pergjithnji
Sa herë që të më marrë malli
Tek Stacioni do të vij

Të përcolla me lot
Që më rridhni nëpër sy
Çasti fundit na mundon
Treni Shkon
Çasti fundit na mundon
Treni shkon

Tek stacioni ku do te zbresësh
Do kujtosh se jam me ty
Do të gjesh aty shumë njerëz
Por s'do te gjesh vec syte e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur pergjithnji
Sa herë që të më marrë malli
Tek Stacioni do të vij

Tek stacioni ku do te zbresësh
Do të gjesh aty shumë njerëz
Mos i kthe jo hapat prapa
Sa herë që të më marrë malli

Tek stacioni ku do te zbresësh
Do kujtosh se jam me ty
Do të gjesh aty shumë njerëz
Por s'do te gjesh vec syte e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur pergjithnji
Sa herë që të më marrë malli
Tek Stacioni do të vij (2x)


Ky tekst u dërgua nga  IronKAltin Shira
Publikimi: 01/12/2000


Altin Shira - Stacioni Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Stacioni Fundit".
3. Video është e këngës "Stacioni Fundit", por nuk këndohet nga Altin Shira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:


Komente 0