Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Shira - Lulet Celin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

Lulet çelin për çdo vite
Vjen e rritesh na hedh shtat
Shum' pranvera po kalojnë
Në krah të nënës ke qen' prap'

Lulet çelin për çdo vite
Vjen e rritesh na hedh shtat
K'to pranvera po kalojnë
Në krah të nënës ke qen' prap'

Ti vjen e rritesh e nëna plaket
Dhe të mendon një fat të mbar'
Si një borbardhë ti të bëhesh
Të jesh e lumtur në çdo çast

Lulet çelin për çdo vite
Vjen e rritesh na hedh shtat
K'to pranvera po kalojnë
Në krah të nënës ke qen' prap'

Trëndafila të kan' sjellë
Ne k'të fest' të bukur, vajz'
E hidhje vallen mengadalë
Si drenusha në livadh

Trëndafila të kan' sjellë
Ne k'të fest' të bukur, vajz'
E hidhje vallen mengadalë
Si drenusha në livadh

Ç'e ka moj nëna një vajz' të bukur
Me sy t'përlotur që rri nga pas
I hidhje hapat mengadalë
Si një borbardhë në përrall'

Trëndafila të kan' sjellë
Ne k'të fest' të bukur, vajz'
E hidhje vallen mengadalë
Si drenusha në livadh


Ky tekst u dërgua nga I. Subashi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Altin Shira
Publikimi: 19/04/2012


Altin Shira - Lulet Celin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulet Celin".
3. Video është e këngës "Lulet Celin", por nuk këndohet nga Altin Shira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:


Komente 0