Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Altin Sulku - Opo Dridhe Shtatin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Fjale Vec Fjale"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Opa (pa, pa, pa)
Opa (pa, pa, pa)
pa, pa, pa

Jo vetem nata nuk kalon
hajde kete mbremje
bashke te shkojme
ne diskoteke a ndonje pab
te kercejme,
e te defrejme

(refreni)(2x)
Opa, hidhu, dridhe shtatin
me hutove mu te varfrin
grisi xhepat dhe kuletat
me dy syte me dy gershetat

Mbretereshe kete mbremje
ti do te jesh
ne krahe kur mua te me kesh
mjafton nje puthje dhe nje gote
qe fal ti
vetem ti

(refreni)(2x)
Opa, hidhu, dridhe shtatin
me hutove mu te varfrin
grisi xhepat dhe kuletat
me dy syte me dy gershetat

(4x)
Opa, hidhu, dridhe shtatin
me hutove mu te varfrin
grisi xhepat dhe kuletat
me dy syte me dy gershetat


Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet